Dostałeś wezwanie do zapłaty z "Losenet", "E.S. Company", "E.B. Inkasso" -

Uwaga!  na adresy zameldowania w Niemczech ostatnimi czasy rozsyłane są wezwania do zapłaty z firm tj. “Losenet“, “E.S. Company” lub  “E.B. Inkasso”

Jeżeli otrzymałeś wezwanie do zapłaty a w nim straszą Cię postępowaniem windykacyjnym – uważaj! bo to może być oszustwo i próba wyłudzenia od Ciebie pieniędzy.

Właśnie takimi zwrotami, jak zawiadomienie o wszczęciu postępowania windykacyjnego, wezwanie do zapłaty zaległości, nierzetelne firmy próbują coraz częściej wyłudzić pieniądze.

Bardzo często im się to niestety udaje, gdyż duże grono odbiorców wezwań zamiast udać się do prawnika znającego się na przepisach niemieckich lub polsko-niemieckich po prostu płaci zobowiązanie tj. przelewa na wskazany rachunek bankowy żądaną kwotę – bojąc się konsekwencji prawnych.

Należy dokładnie ustalić czy list z tzw. INKASSO dotyczy Państwa i jakiegokolwiek Państwa zadłużenia.

W liście- wezwaniu w/w firm znajduje się adres mailowy “Losenetpeter@gmail.com” – który od razu wskazuje, że adres nie jest firmowy a należy do osoby fizycznej.

Podany w wezwaniu numer telefonu niby wskazujący na siedzibę w mieście Hamm, Krefeld lub Hannover rozpoczyna się od 0044 co wskazuje na numer kierunkowy do Wielkiej Brytanii.

Podany w wezwaniu rachunek bankowy Iban rozpoczynający się na RO a nie na DE – tak jak powinno być w rachunku Iban- wskazuje na transfer kwoty na rachunek bankowy nie w Niemczech a w Rumunii.

Niby takie drobnostki ale często to one od razu wskazują, że z wezwaniem do zapłaty i tzw. “straszakiem” jest coś nie tak i powinna się Państwu od razu zaświecić “czerwona lampka”.

Zanim podejmiecie decyzję, że od razu dokonujecie przelewu na wskazany rachunek bankowy, może lepiej skonsultować tę sprawę z prawnikiem.

 

Poniżej podaję link do źródła, tam możesz zobaczyć jak takie wezwanie wygląda:

https://www.verbraucherzentrale.nrw/aktuelle-meldungen/vertraege-reklamation/abzockerdatenbank/losenet-verschickt-gefaelschte-mahnungen-32205?fbclid=IwAR1TMIdrYrvLNI5U2atf2OktpWkuybbRF3CKMAjbfFbAP4gWUU8xVfnKasY

 

Wszelkie treści publikowane na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione! 

Categories: Niemcy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *